ساخت کیف پول

کیف پول (Wallet) ارزهای دیجیتال چیست؟

به زبان ساده کیف پول ارزهای دیجیتال یا والت نرم افزاری است که بر روی تلفن همراه یا کامپیوتر نصب می شود و با استفاده از آن می توان ارزهای دیجیتال(بیت کوین،تتر،اتریوم،لایت کوین و ...)را ذخیره،ارسال و یا دریافت کرد.به عبارت دیگر کیف پول ارزهای دیجیتال یک نرم افزار یا سخت افزار می باشد که شامل کلید خصوصی و عمومی مربوط به بلاک چین می باشد.

کیف پول های ارزهای دیجیتال انواع مختلفی دارند که در پلتفرم های مختلف می توان از آن ها استفاده کرد.مهم ترین انواع کیف پول های ارز دیجیتال عبارتند از:

1-دسکتاپ

2-موبایل

3-سخت افزاری

4-آنلاین(تخت وب)

5-کاغذی

چند نمونه از کیف پول های نرم افزاری برای گوشی های اندروید عبارتند از :

1-کیف پول تراست والت(Trust Wallet)

2-کیف پول بیت کویت والت(Bitcoin Wallet)

3-کیف پول بلو والت(Blue Wallet)

4-کیف پول مای سلیوم(Mycelium)

و...

ارزبیتکس(Arzbitex) سرویس کیف پول ارائه نمی دهد اما اگر شما به دنبال کیف پول امن،سریع و راحت هستید که شامل بیت کوین بوده و از سایر سایر آلت کوین ها پشتی بانی کند،کیف پول TRUST WaLLET یکی از بهترین گزینه هایی است که با آن می توانید ارزهای دیجیتال خود را در موبایل خود ذخیره کنید.

*دانلود نسخه اندروید نرم افزار Trust Wallet

*دانلود نسخه آیفون نرم افزار Trust Wallet

 

آموزش نصب و راه اندازی اپلیکیشن Trust Wallet

برای نصب و راه اندازی کیف پول Trust Wallet مراحل زیر را باید انجام دهید:

مرحله اول:

اپلیکیشن تراست ولت را از یک منبع معتبر و رسمی دانلود کنید.

مرحله دوم:

بعد از دانلود برنامه Trust Walletو باز کردن آن، بر روی گزینه “create a new wallet” (ایجاد یک کیف پول جدید) کلیک کنید. گزینه “I already have a wallet” (من قبلاً یک کیف پول داشتم) نیز برای کاربرانی که از قبل وارد برنامه Trust Wallet شده‌اند و حساب کاربری دارند، موجود است. این کاربران در صورتی که بخواهند وارد حساب قدیمی خود شوند، می­‌توانند از این گزینه استفاده کنند.

مرحله سوم:

در مرحله بعد، پس از کلیک بر روی “create a new wallet”، تراست ولت از شما می‌خواهد سیاست‌های حریم خصوصی و اصطلاحات این سرویس را بخوانید. در صورت تمایل به ادامه، این مورد را بپذیرید و روی گزینه “Continue” کلیک کنید.

مرحله چهارم:

اکنون نیاز است که 12 کلمه نشان داده شده در تصویر را یادداشت کنید. در صورت نیاز به بازیابی کیف پول به این 12 کلمه نیاز دارید و باید در امنیت کامل نگهداری شوند.حتما این کلمات را در چندین جا ذخیره کنید و گرنه بعدا دیگر نمی توانید کیف پول خود را بازیابی کنید.

چند توصیه مهم در مورد 12 کلمه بازیابی:

1-کلمات بازیابی را روی یک کاغذ نوشته و در مکانی امن نگهداری کنید. از ذخیره این کلمات در محیط مجازی که به اینترنت متصل است، خودداری کنید.

2-چندین نسخه از کلمات تهیه کنید و آنها را در جاهای مختلف ذخیره کنید تا در صورت گم یا خراب شدن یکی از آن‌ها، بتوانید به نسخه دیگری از این کلمات دسترسی داشته باشید.

3-جهت حفظ امنیت کیف پول خود، کلمات را با دیگران به اشتراک نگذارید.

تراست ولت از شما می‌خواهد که 12 کلمه بازیابی که در مرحله بعد مشاهده می‌کنید را در اختیار دیگران قرار ندهید. این مورد را بپذیرید و با کلیک بر روی گزینه “Continue”، برنامه 12 کلمه بازیابی را به شما نمایش می‌دهد. فراموش نکنید که ترتیب این کلمات اهمیت دارد و این کلمات را در جای امن یادداشت کنید.

مرحله پنجم:

در این مرحله، برای تایید کیف پول، برنامه از شما می‌خواهد که 12 کلمه مرحله قبل را به ترتیبی که به شما نمایش داده شد، وارد کنید (به دلیل موارد امنیتی، برای این مقاله آموزشی ما 3 کلمه از 12 کلمه را در تصویر زیر پنهان کردیم):

پس از وارد کردن کلمات، روی گزینه “Continue” کلیک کنید:

مرحله ششم:

پس از تأیید کلمات، تصویر زیر نمایش داده می‌شود. با نمایش این صفحه اطمینان حاصل می‌شود که کیف پول شما ساخته شده است.

برای دسترسی به کیف پول خود روی کلمه “DONE” کلیک کنید یا از طریق علامت ضربدر پنجره را ببندید.

پیام بعدی مربوط به پوش نوتیفیکشن کیف پول‌تان هست (پیامی که بر روی صفحه نمایش موبایل شما نمایان می‌شود). برای مثال، زمانی که بیت کوین در کیف پول‌تان دریافت می‌کنید، این پیغام دریافت بر روی موبایل شما ظاهر می‌شود. می‌توانید روی گزینه “ENABLE” (فعال کردن) کلیک کنید یا پنجره را با استفاده از علامت ضربدر ببندید.

در تصویر زیر، صفحه اصلی کیف پول تراست ولت را مشاهده می‌کنید که روی بخش “Tokens” (توکن‌ها) فعال است:

نکته مهم:

کلمات کلیدی که یادداشت کردید، تنها راه دسترسی به Trust Wallet هستند. با دسترسی به این کلمات، قادر خواهید بود از طریق هر دستگاهی با سیستم عامل اندروید یا IOS به Wallet Trust خود دسترسی داشته باشید و با آن کار کنید.

اگر برنامه را نصب کردید و هنوز کلمات بازیابی را در جایی یادداشت نکردید، لطفاً مراحل زیر را انجام دهید تا مجدد کلمات بازیابی کیف پول خودتان را ببینید (یادداشت کلمات بازیابی فراموش نشود):

روی بخش “تنظیمات” کیف پول تراست ولت (سمت پایین، گوشه راست) کلیک کنید.

در تصویر زیر، روی گزینه “Wallets” کلیک کنید:

روی علامت “3 نقطه” که به صورت عمودی نشان داده شده، کلیک کنید:

در تصویر زیر با کلیک بر روی گزینه “Show Recovery Phrase” کلمات بازیابی به شما نشان داده می‌شود. آنها را یادداشت کرده و در جای امن نگهداری کنید.